Ахмети од Боговиње: Не може во ЕУ без патишта, канализација, снабдување со вода, стандарди за чистота на воздух

Кандидатот за градоначалник на Општина Боговиње, Бесник Емшиу и носителот на листата со советници, Илир Елези од ДУИ вечерва на централен митинг ја претставија програмата која се...

Заев: Нашата советничка листа го носи Најдоброто за Боговиње, посветени сме на рамномерен развој

“Нашите кандидати за советници и носителот на советничката листа, Мемет Ајредини, ве уверувам – го носат Најдоброто во Боговиње”, им порача претседателот на СДСМ Зоран Заев...