Ковачевски-Брнабиќ: Сега е вистински момент за преговори со ЕУ

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски денеска оствари средба со премиерката на Република Србија Ана Брнабиќ. Премиерот Ковачевски и премиерката Брнабиќ на оваа...

Брнабиќ се сретна со Ковачевски

Претседателката на Владата на Србија Ана Брнабиќ утрово пристигна во Скопје. Пред зградата на Владата ја пречека премиерот Димитар Ковачевски по што заминаа на разговори во...