АСОМ донира 600.000 денари за семејствата на настраданите и повредените во опожарениот автобус во Бугарија

Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија (АСОМ) донира 600.000 денари за семејствата на настраданите и повредените патници во трагичната сообраќајна несреќа кај Струма, во Република Бугарија....