Од вечерва на полноќ дизелот поевтинува за 1 денар а бензините поскапуваат за 1,50 денари

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек...