АМСМ ги предупредува возачите поради голомразица, брзината да ја прилагодат според условите на патот

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Поради ниските утрински температури наместа е можна појава на голомразица. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор...