Српско Министерство за земјоделство: Во најкраток рок испорака на договорената пченица во регионот

Врз основа на договорот меѓу претседателот на Србија, Александар Вучиќ и премиерот на Албанија, Еди Рама, утрово во Белград беше организирана средба на министрите за земјоделство...