АСОМ донира 600.000 денари за семејствата на настраданите и повредените во опожарениот автобус во Бугарија

Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија (АСОМ) донира 600.000 денари за семејствата на настраданите и повредените патници во трагичната сообраќајна несреќа кај Струма, во Република Бугарија....

Бугарија ќе донира 51.480 вакцини „Фајзер“ на Македонија, треба да се аплицираат до 30 септември

Тој објасни дека компанијата „Фајзер“ не дозволила ниту една земја да обезбедува, продава или донира вакцини без ратификација од Народното собрание и апелираше до пратеникот Христо...