Притвор за момче од Дреново, осомничен за полов напад врз сопствената единаесетгодишна сестра

Основното јавно обвинителство Кавадарци донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 19-годишен жител на селото Дреново, осомничен дека сторил кривично дело – Полов напад врз дете...