Сообраќајот се одвива непречено – нема поголеми задржувања при влез и излез од државата

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини,...