Битиќи: Неопходна ни е дополнителна работна сила за да имаме економски раст и развој

Веќе е дојдено време да ја отвориме дискусијата за потребата од дополнителна работна сила на пазарот на труд, порача вицепремиерот за економски прашања, координација на економските...