Експертка од СЗО: Сериозно сфатете го Омикрон, не е точно дека е како обична настинка

Во меѓувреме, експертите на Светската здравствена организација предупредија дека администрирањето на засилувачките дози од оригиналните вакцини против Ковид не е остварлива стратегија против новите варијанти и...