Ескобар: Услов за американска поддршка за Отворен Балкан е отвореност за сите и следење на соодветни стандарди и институции

Специјалниот пратеник на американската администрација за Западен Балкан, Габриел Ескобар ги повика лидерите во регионот да се фокусираат на мултиетничкото помирување. Тој рече и дека Отворен...