Вархеји: Доцнењето на евроинтеграцијата на Скопје и Тирана влијае на довербата на ЕУ во регионот

„Шеесет и пет отсто од економијата на Западен Балкан е поврзана со ЕУ, што ја покажува нивната логична ориентација“, рече Вархеи нагласувајќи во своето онлајн вклучување...

Пендаровски и Фон дер Лајен разговараа за евроинтеграцијата на Северна Македонија

Претседателот Стево Пендаровски денеска се сретна со претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен која престојува во посета на Република Северна Македонија. Пендаровски изрази благодарност...