Роналдо нема намера да ја заврши кариерата во португалската репрезентација, сака да игра на Евро 2024

Кристијано Роналдо нема да ја напушти Португалија по Светското првенство во 2022 година. Според „Correio da Manhã“, напаѓачот планира да продолжи да игра за националниот тим. Тој...