Тетовец постирал фотографии на Инстаграм со експлицитна содржина од девојка

Поднесена е кривична пријава против тетовец заради постирање фотографии со експлицитна содржина од женско лице, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи. – СВР Тетово поднесе кривична...

Изложба на фотографии од проектот „Викиекспедиции“ од 11 до 15 април

Триесет и две најдобри фотографии направени во досегашните истражувања од проектот „Викиекспедиции“ на Википедија на македонски јазик ќе бидат претставени на изложбата „Во допир со Македонија“...

Стари лица во дом во Неготино, фотографирани со шалчиња на ВМРО-ДПМНЕ

Од домот денеска не добивме одговор, иако неколку пати телефонски ја баравме директорката Снежана Илова, и ни посочија прашањата да им ги испратиме по електронска пошта, со тоа што одговор НОВА ќе добиела до утре.