Курти: Го прифативме француско-германскиот предлог за Косово, беше „земи или остави“

Косовскиот премиер Албин Курти денеска во Собранието изјави дека го прифатил француско-германскиот предлог бидејќи во спротивно Косово ќе влезе во конфронтација со сојузниците, јавува Косово онлајн...