Германскиот амбасадор во Кина ненадејно почина, само две недели откако ја презема функцијата

Хекер, советникот за надворешна политика на канцеларката Ангела Меркел, ја презеде функцијата на 24 август, објави Амбасадата во Пекинг на социјалната мрежа Вичет. Причината за смртта...