Русија ќе изгради нов град

Новиот руски град ќе се вика Спутник. Рускиот претседател Владимир Путин потпиша договор за изградба на нов град Спутник, соопшти денеска Министерството за развој на Далечниот...

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Утре времето ќе биде топло со мала до умерена облачност. Во земјава попладнево имаше развој на локална нестабилност проследена со пороен дожд и грмежи во планинските...