Кулеба објави дека е киднапиран уште еден градоначалник во Украина

Руските сили го киднапираа градоначалникот на јужниот град Днепарудне, изјави министерот за надворешни работи на Украина Дмитро Кулеба. Јевхен Матвејев ќе биде вториот украински градоначалник, наводно,...

Градоначалникот на Охрид се соочува со кривична пријава: Наместо во самоизолација до резултати од ковид тест, бил на Водици

Против градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков ќе биде поднесена и кривична пријава за прекршување на задолжителната самоизолација по тестирање за ковид-19, дознава Телма. Пецаков на Водици...

Градоначалникот на Перник: Чести се несреќите на оваа делница, една од најтешките во Бугарија

Автобусот скинал околу 50 метри од заштитната ограда, изјави градоначалникот на Перник, Станислав Владимиров пред новинарите во близина на местото на несреќата во која загинаа 46...

Мицкоски до градоначалникот на Кочани, Папазов: Прво да појадуваш, па на работа

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција пред седиштето на партијата се појави со новоизбраните градоначалници на општини на локалните избори. Неговото обраќање до јавноста...

Теута Арифи призна пораз во Тетово: Честитки до Касами, му посакувам среќа во работата

Лидерот на Беса, Билал Касами е новиот градоначалник на Тетово. Досегашната градоначалничка Теута Арифи, која на седмите локални избори во земјава, на прес-конференција во партиското седиште...