Осум цивили загинаа, 33 повредени во руското гранатирање на Украина, четворица медицинари загинаа при евакуација на цивили во Харкив

Осум цивили загинаа, а 33 беа повредени во руското гранатирање на територијата на Украина на 17 септември 2022 година, објави заменик-шефот на кабинетот на претседателот на...