Холандија гласаше против влезот на Бугарија во Шенген, Радев бара помош од Макрон и Шолц

Холандските пратеници побараа од владата на Марк Руте да стави вето на пристапувањето на Романија и Бугарија во Шенген, бидејќи тие сакаат да го анализираат функционирањето...