Заев носител на листа во четвртата ИЕ, Мицкоски преферира да биде шпицен кандидат

Заев во синоќешниот дуелот на ТВ Канал 5 најави дека СДСМ на изборите ќе настапи како мултиетничка партија, а Мицкоски посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се претстави како македонска политичка партија