Кривична за стружанец, излегол од изолација и со нож го нападнал вработениот во обложувалница

ОВР Струга поднесе кривична пријава против С.Р.(43) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“...