ФИФА ја казни Унгарската фудбалска репрезентација за несоодветно однесување на навивачите

Светската фудбалска федерација (ФИФА) ја казни Унгарската фудбалска федерација за несоодветно однесување на навивачите на домашниот натпревар од квалификациите за СП 2022 против Англија, објави „Скај...