Случај „Парцели за фотоволтаици“: побаран притвор за шестмина, правеле лажни анализи, аферата се шири од Делчево до Берово

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против седум лица, од кои за двајца постои основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело...