ВИДЕО Во штипско пронајдени 15.500 стебла марихуана со вредност над 5 милиони евра, приведени три лица

На подрачјето на општина Карбинци, штипско, вчера (13.06.2022) од страна на полициски службеници Одделот за сузбивање на сериозен и организиран криминал – Сектор за криминалистички истраги,...