Со над 10 000 новозаразени случаи дневно, Кина го врати локдаунот и задолжителното тестирање за Ковид-19

Рестораните низ Пекинг привремено ќе забранат јадење а на жителите ќе им требаат негативни тестови за Ковид-19 за да ги посетат јавните простори, соопштија кинеските власти...