Ковачевски на ФБ за Отворен Балкан: Договорите што ги потпишавме денеска се влог во иднината

На денешниот Самит на иницијативата „Отворен Балкан“ се потпишуваат повеќе мултилатерални и билатерални договори, напиша заменик министерот за финансии и лидер на СДСМ, Димитар Ковачевски.  –Договор...

Ковачевски: Со посветена работа, носење одговорност и исполнување на целите ќе ја вратиме довербата на граѓаните

Довербата се стекнува низ работа и низ остварување на целите коишто се зацртани, а мојата заложба е нив да ги исполниме, рече Димитар Ковачевски кандидатот за...

Ковачевски: Бев дел и од успесите и поразите на СДСМ, време е да се соочиме со критиките на членството

Димитар Ковачевски, актуелен заменик министер за финансии, е еден од тројцата потврдени кандидати кои влегоа во трка за претседателското место во владејачкиот Социјалдемократски Сојуз, за што...

Ковачевски за Мицкоски: Се постави како портпарол на градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ

Претендентот за претседателската фотеља во СДСМ, Димитар Ковачевски во гостување во „Утрински Брифинг“ возврати на коментарите упатени на негова адреса од страна на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. –...