10 Починати и 280 новозаразени од 3.929 тестирања е последниот ковид-19 биланс заклучно со 25.12.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.929 тестирања, а регистрирани се 280 новислучаи на КОВИД-19: Скопје – 137, Прилеп – 24, Охрид – 18, Битола и...