Изгоре возило во училиштен двор во Крива Паланка

Попладнево во училишниот двор на основното општинско училиште „Илинден”, Крива Паланка опожарено е возило, сопственост на вработен во оваа воспитно-образовна установа. Според информациите од Територијалната противпожарна...

Денеска облачно со северен ветер, слаб снег на Ѓавато, Крива Паланка и Попова Шапка, возачите да внимаваат

Поради свлечиште и голем одрон на патниот правец А2 Свети Николе – Миладиновци на 10 километри пред Миладиновци, сообраќајот е пренасочен само на една коловозна лента...

Нов плоштад во Крива Паланка

После 50 години Општина Крива Паланка денеска доби нов плоштад. Во општина Крива Паланка денеска официјално беше пуштен во употреба новиот градски плоштад со градски парк,...