Поранешниот директор на охридската болница кривично ќе одговара за погрешна пресметка на платата на секретарот

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Г.Б.(53) од Охрид, поранешен директор на Општата болница во градот, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба...