Лавров, Кулеба и Чавушоглу на дипломатски форум во Анталија, на иницијатива на Ердоган, потврди Русија

Договор за тристраната средба е постигнат за време на телефонскиот разговор меѓу рускиот претседател Владимир Путин и турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган „на иницијатива на турскиот...