Кривична пријава за тероризам против тетовец  за лажна пријава за наводно поставена бомба

МВР до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе кривична пријава против С.Ѓ.(63) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено...