Европската Комисија одблиску ги следи разговорите за датум за избори

Европската Комисија (ЕК) одблиску ги следи разговорите меѓу политичките партии за одредување датум за парламентарните избори, јави дописничката на МИА од Брисел. „Одблиску го следиме разговорите...