Претседателот Пендаровски во Стокхолм се сретна со шведската министерка за надворешни работи Анн Линде

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на работната посета на Кралството Шведска, денеска во Стокхолм оствари средба со министерката за надворешни работи на Кралството Шведска, Анн Линде....