Демонстрации во Бразил

Илјадници лица протестираа во Сао Паоло, бараат апсење на поранешниот претседател на Бразил

Десетици илјади луѓе се собраа во Сао Паоло, во знак на протест против упадот на приврзаниците на поранешниот бразилски претседател Жаир Болсонаро во Конгресот. Демонстрантите бараат...