Кривична пријава против полицаец од Пробиштип, малтретирал и нападнал лице во Добрево

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе кривична пријава против полицискиот службеник...