Снимка од Јанушев и Јанакиески како договараат чартер летови од Италија

„Уште една работа, што скроз ја заборавив кога ми ги дадоа овие цени. Овие цени се да ги донесат недела сабајле, а да ги вратат недела попладне“, се консултира Јанушев, а Јанакиески вели дека тоа е „ОК“

Судот пред два дена му одреди притвор на Јанакиевски, а денеска го бараше во неговиот дом

Судското рочиштето за „Насилство во Центар“ денеска беше одложено затоа што обвинетиот во овој предмет Миле Јанакиевски не беше спроведен во судница од затворот во Шутка....