Николоски: Ова се избори за да престане „горењето“ на Македонија, на Скопје и на Центар

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ и денеска, во отсуство на лидерот Христијан Мицкоски кој е во Љубљана, продолжи со предизборните активности. Вечерта беше посветена на жителите на...

Мицкоски во Куманово: Петта година се власт, потрошија 16 милијарди евра и секое семејство го задолжија за 4.500 евра, претставени и кандидатите за градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот предизборен митинг од Куманово на кој беше промовиран и кандидат за градоначалник на оваа партија, Тони Михајловски, истакна дека...

Мицкоски од Битола: Заев за Бугарија досега направи повеќе од Љубчо и цар Борис заедно

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата попладнево и вечерва со предизборни обраќања, ветувања и промоција на програмата и кандидатите за градоначалници пред граѓаните на општините Могила, Новаци, Демир...

Пендаровски: Само еден е патот кон прогрес и води преку ЕУ и НАТО

Имаме неповторлива можност како генерација да оставиме трајно наследство зад нас. Обезбедена и сигурна држава, партнер на демократскиот свет, рамноправен дел од најзначајните светски сојузи. Оние...

Ракометарот Наумче Мојсоски на митинг на СДСМ: Пендаровски ќе остави срце на терен

Меѓу говорниците на големиот граѓански митинг на кандидатот за претседател на СДСМ и коалицијата се обрати и Наумче Мојсоски. Поранешниот македонски ракометен репрезентативец пред присутните изрази...

Сиљановска-Давкова: На Македонија не и треба придавка, на Македонија и треба жена

Кандидатот за претседател на опозициската ВМРО ДПМНЕ, Гордана Сиљановска-Давкова вечерва на централен митинг пред Владата во Скопје. По изнесените забелешки на сметка на власта, таа повика...

Сиљановска-Давкова: На Македонија не и треба придавка, на Македонија и треба жена

Кандидатот за претседател на опозициската ВМРО ДПМНЕ, Гордана Сиљановска-Давкова вечерва на централен митинг пред Владата во Скопје. По изнесените забелешки на сметка на власта, таа повика...

ВМРО ДПМНЕ бара предвремени парламентарни избори со претседателските

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од вечерашниот митинг пред Владата на Република Македонија побара предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. Тој побара еднаков терен за...