Ковачевски-Мицотакис: Економските релации меѓу двете земји зајакнуваат и во време на криза

За време на работната посета на Грција по повод учеството на Економскиот форум Делфи, претседателот на Владата на Северна Македонија Димитар Ковачевски оствари билатерална средба со...