Претрес во струмичко, приведен жител на Муртино за производство на дрога

Струмичката полиција приведе 46-годишен жител на Муртино откако претходно во близина на место викано „Герено“ во атарот на селото откри импровизирано место за одгледување на марихуана. Притоа биле пронајдени 62 саксии засадени...