Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено-нема подолго задржување на ГП

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...