Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, на границите нема подолги задржувања

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини,...