Никако да ја подобриме сообраќајната култура-само вчера санкционирани 491 возач во државава

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден на територијата на државата санкционирало 491 возач поради возење со брзина поголема од дозволената. Како што соопшти МВР, од нив 90 возилa се движеле...