Русковска за РСЕ: Наскоро обвинение за екс-генералниот секретар на владата, Рашковски

Истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е во завршна фаза, вели шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска во...