Нетанјаху тврди дека обвинувањата за корупција се неосновани

Во телевизиското обраќање до нацијата синоќа, израелскиот премиер ги отфрли наводите дека добивал скапи подароци, вклучувајќи шампањ и скапи пури, од холивудскиот бизнисмен Арнон Милчан, во замена за услуги

Денеска средба Заев – Нетанјаху

Премиерот Зоран Заев, кој е во официјална посета на Израел, денеска ќе има работен ручек со израелскиот премиер, Бенџамин Нетанјаху. Заев во Израел, каде престојува на...