Димитров бара разрешување на Мизрахи ако продолжи да го гази Уставот

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денеска на прес-конфренција рече дека Република Грција испратила вербална нота поради менувањето на таблата со уставното име на државата во Министерството за труд и социјална политика