Велешанец им се заканувал на три лица дека ќе ги убие, меѓу кои и на сопственик на месарница

Основното јавно обвинителство Велес поведе постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека ги сторило кривичните дела – Загрозување на сигурноста од член 144...