Средба на Шекеринска со поранешната државна секретарка на САД, Медлин Олбрајт

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, при нејзината посета на САД, денеска оствари средба со поранешната американска државна секретарка Медлин Олбрајт. Медлин Олбрајт, како што објави Шекеринска...