Приведени тројца осомничени за нападот со нож врз јавниот обвинител од Гостивар

Министерството за внатрешни работи информира дека  утрово во 06.10 часот од полициски службеници од Полициското одделение Чегране биле лишени од слобода Н.С.(40), неговиот малолетен син, двајцата...

СДСМ: Членови на ВМРО-ДПМНЕ осомничени дека учествувале во нелегално финансирање партија, истрагата треба да ги даде сите одговори 

Во јавноста со право се поставува прашањето дали парите од препродажбата завршиле во ВМРО-ДПМНЕ, па затоа оваа партија веднаш се стави во заштита на Јаулески и...

ОЈО: Истрагата за 27 април е завршена, течат роковите за одбраната

Основното јавно обвинителство со организиран криминал и корупција ја заврши истрагата за настаните од 27 април, минатата година, потврдија за НОВА од Обвинителството. Како што информираат...

Двајца осомничени за кражби од автомобили

Секторот за внатрешни работи Скопје поднел известување до Основното јавно обвинителство Скопје за 19-годишниот А.В. од Кавадарци и 17-годишниот Р.М. од Скопје поради сомнение дека извршиле...